Róża wiatrów

Róża wiatrów opowiada o wyprawie dalekomorskiej. W trakcie przebiegu wydarzenia dzieci wsiadają na żaglowiec, gdzie wraz z animatorkami przygotowują się na wyprawę. Oprócz morskich przygód dzieci dowiadują się wiele na temat zagadnień związanych z bezpieczeństwem, podróżowaniem po morzu oraz biorą udział w kreatywnym współtworzeniu spektaklu poprzez uczestnictwo w zaplanowanych formach muzyczno–animacyjnych, takich jak: tworzenie własnych instrumentów, śpiew czy elementy muzykoterapii.

Przedstawienie opiera się przede wszystkim na doświadczeniu przeżycia zmysłowego, a przez to ukazanie otaczającego nas świata w oryginalny sposób. Historia morskiej wyprawy przedstawiana jest w oparciu o doznania sensoryczne, takie jak: doświadczanie różnych bodźców dotykowych, dźwiękowych czy świetlnych. Pozwala to wziąć udział w wydarzeniu osobom, których odbiór rzeczywistości jest zaburzony, tak jak w przypadku dzieci z niepełnosprawnością wzroku lub umysłową.

 

 

Głównym muzycznym elementem przedstawienia jest zapoznanie z puzonem, jego brzmieniem, budową, sposobem wydobycia dźwięku z instrumentu itp. Instrument prezentuje solista, który w spektaklu wciela się w rolę rozbitka.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

 

 

 

 

 

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Partnerem projektu jest Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.