To wydarzenia, które łączą w sobie elementy teatru, sztuk plastycznych, muzyki, tańca, śpiewu, gry na instrumentach, zadań sprawnościowych. Przeznaczone są dla dzieci od 4 do 10 roku życia, również tych z niepełnosprawnością umysłową oraz z zaburzeniami, dlatego nacisk stawiany jest na doznania sensoryczne, takie jak: dźwięk, obraz, bodźce dotykowe oraz muzykoterapię poprzez taniec, śpiew, grę na instrumentach i kontakt z muzykami grającymi na żywo.
Nie są to standardowe pokazy teatralne, który oglądany jest z poziomu publiczności, ani forma tradycyjnych audycji muzycznych. Odbiorcy zostają zaproszeni do animacyjnej przygody, w której mogą eksplorować przestrzeń wokół nich, a dzięki temu rozwijać swoją kreatywność, uczyć się współpracy w grupie, a przede wszystkim tworzyć.
Warstwa fabularna przybliża różne zjawiska z zakresu życia kulturalnego, społecznego, historycznego, geograficznego i przyrodniczego. Dodatkowo szczególny nacisk położony jest na edukację muzyczną obejmującą m.in. budowę i brzmienie wybranych instrumentów.
Sensoryczność spektakli pozwala na odczuwanie wszystkimi zmysłami. Używamy zarówno bodźców wizualnych (kolorowe światła, mieniące się faktury, wizualizacje na ekranach), zapachowych (pachnące przyprawy, zioła, aromaty), dotykowych (powiew wiatru, dotyk wody, powierzchni gładkich, chropowatych, ciepłych, zimnych etc.), zaś przede wszystkim słuchowych.
Każde dziecko znajdzie tu swoją ulubioną aktywność, nawet to, które w sposób szczególny odbiera rzeczywistość wokół siebie.
Twórcy i realizatorzy posiadają wykształcenie muzyczne i doświadczenie w pracy z dziećmi, a dodatkowo są aktywnie działającymi artystami. Animatorki używają w swojej pracy elementów muzykoterapii, improwizacji (Metoda Dalcroze’a) oraz metody Carla Orffa.