Spektakle intermedialne w formie Streamingu

Od roku 2020 w ramach działań kulturalnych prowadzimy transmisję spektakli intermedialnych w formie streamingu na żywo.

Za pośrednictwem komputera i programu Zoom łączymy się z widzami i w czasie rzeczywistym przedstawiamy spektakle dostosowane odpowiedni do formuły online. Spektakle są, podobnie jak w rzeczywistości, prowadzone przez dwie animatorki oraz z udziałem muzyka instrumentalisty. Za pośrednictwem programu przesyłamy widzom obraz, muzykę nagraną oraz muzykę wykonywaną przez instrumentalistów na żywo.

Dzieci, dzięki tej formule, mają okazję wykonać szereg zadań muzycznych i artystycznych, uczą się piosenek, wykonują schematy ruchowo-rytmiczne, uczą się ciekawostek na temat fabuły spektaklu oraz kwestii muzycznych, a także mają okazję do rozmowy z muzykami.

Wybrane wydarzenia są urozmaicone o warsztaty z budowania własnych instrumentów. Materiały do budowy są przesyłane przez naszą organizację odpowiednio wcześniej do odbiorców.

Dzięki spektaklom transmitowanym jesteśmy w stanie dotrzeć do większej ilości widzów – do tych, którym daleko do teatru, bądź do tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą do niego dotrzeć.

W roku 2021 w ramach programu Kultura dostępna stworzyliśmy także dwie dostosowane muzyczne lekcje online dostępne dla wszystkich na YouTube. Zapraszamy do wzięcia udziału tutaj.

Skip to content