Nasza twórczość

Działalność Fundacji Sztuka Forma obejmuje organizację wydarzeń artystycznych z zakresu muzyki, teatru, sztuk wizualnych oraz mediów elektronicznych przeznaczonych przede wszystkim dla dzieci, w tym również tych z niepełnosprawnościami.

Tworzymy spektakle, filmy, słuchowiska, materiały edukacyjne i zajęcia warsztatowe.

Spektakle intermedialne

To wydarzenia, które łączą w sobie elementy teatru, sztuk plastycznych, muzyki, tańca, śpiewu, gry na instrumentach, zadań sprawnościowych. Przeznaczone są dla dzieci od 4 do 10 roku życia, również tych z niepełnosprawnością umysłową oraz z zaburzeniami, dlatego nacisk stawiany jest na doznania sensoryczne, takie jak: dźwięk, obraz, bodźce dotykowe oraz muzykoterapię poprzez taniec, śpiew, grę na instrumentach i kontakt z muzykami grającymi na żywo.

Dźwiękowisko

Dźwiękowisko to cykl muzycznych podcastów edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci, tak aby w sposób przyjazny przybliżyć im zjawiska i pojęcia ze świata muzyki.

Do bajek powstały również autorskie materiały edukacyjne i zadania z zakresu muzyki, rytmiki, instrumentoznawstwa.

Materiały edukacyjne do Dźwiękowisk są dostępnie pod tym linkiem.

Film interaktywny Kula

Film adresowany jest do dzieci, również z niepełnosprawnościami i zaburzeniami rozwoju. Jego realizacja jest próbą przeniesienia dotychczasowej działalności organizacji w przestrzeń internetu. Obraz składa się z barwnych i różnorodnych fakturalnie ujęć oraz immersyjnego dźwięku, który otacza oglądającego.

Konwencja filmu jest różnorodna stylistycznie od animacji po ujęcia aktorskie, a główne założenie to umożliwienie widzowi wyboru dalszego ciągu zdarzeń i w konsekwencji dojście do jednego z ośmiu zakończeń.

Historia opowiada o przemianie bohatera i poszukiwaniu swojego miejsca we wszechświecie.

Fundacja Sztuka Forma

ul. Ruska 46a/408